Klubové výstavy

21. Klubová výstava zebřiček

Vážení přátelé,

tak máme za sebou další klubovou výstavu výstavních zebřiček. Byla už 21. v pořadí a tentokrát se konala při mezinárodní výstavě Exota v Olomouci v pěkném prostředí olomouckého výstaviště Flora. Jako obvykle byla otevřena i pro nečleny našeho klubu a jako v loňském roce byla i letos součástí Otevřeného mistrovství ČR exotických ptáků.

Klubovky se zúčastnilo 12 našich členů. Což bylo o jednoho člena více, než loni a 4 nečlenové klubu. Výstavní zebřičky byly posouzeny Martinem Papačem a Andrejem Zacharem ze Slovenska.

Vystaveno bylo 194 ks zebřiček, což je proti minulé výstavě více. Dva vystavovatelé byli ze zahraničí.

Celkovým vítězem byl šedý samec Tomáše Strachoty. Nejlepší protějšek měl Jiří Hadraba. A to šedou světlehřbetou samičku. V párech zvítězil i jeho pastelový pár. Kolekci měl nejlepší Daniel Tušla -vyrovnanou čtveřici mramorových samců.

Myslím, že naše výstava byla skvělou propagací výstavních zebřiček a vidělo ji kolem 15 tis. návštěvníků.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům našeho klubu za aktivní účast při přípravě a následně i během výstavy.

Věřím, že se opět v hojném počtu setkáme na další klubovce, která bude v rámci výstavy Exotika v Lysé nad Labem.

Ivan Hájek
Předseda KCHZ

XXI. Klubová výstava zahájena

Poprvé při Exotě v Olomouci

Výstavní podmínky XXI. klubové výstavy výstavních zebřiček

Výstavní podmínky XXI. klubové výstavy výstavních zebřiček, IV. otevřené mistrovství ČR v bodovacích soutěžích exotického ptactva EXOTA Olomouc 2023. Pořádá Klub chovatelů zebřiček České republiky z.s. ve spolupráci se ZO ČSCH v Olomouci, pořadateli Mistrovství ČR.

Výstava se bude konat ve dnech 13. – 15. října 2023 na výstavišti Flora Olomouc.

• Na výstavu lze přihlásit jednotlivce, páry a kolekce.
  • Vystavováni mohou být ptáci ročníků 2022 a 2023. Starší ptáci nebudou do soutěže zařazeni.
  • Vystavení ptáci musí být vlastní odchov chovatele a opatření registračním kroužkem, značení barevným rozlišovacím kroužkem je nepřípustné.

Při vyplňování přihlášky na výstavu je nutné vyplnit kolonku „výstavní třída“ podle seznamu tříd, který je součástí těchto výstavních podmínek této výstavy. Za zařazení ptáka do třídy odpovídá chovatel. Špatně zařazení ptáci budou ze soutěže vyloučeni. V přihlášce musí vystavovatel označit ptáky určené jako kolekce – K, páry - P a jednotlivce – J a zapsat do kolonky poznámka v přihlášce.

Přihlášku na výstavu je možné vyplnit elektronicky na webu www.exota olomouc.cz nebo může být vyplněná přihláška zaslaná na e-mail:

20. klubová výstava zebřiček

Vážení přátelé,

Tak máme za sebou naší jubilejní 20. klubovovou výstavu výstavních zebřiček. Byla otevřena i pro nečleny našeho klubu. Tak jako v loňském roce byla součástí Otevřeného mistrovství ČR bodovaných ptáků. Současně s naší výstavou probíhala celostátní výstava EXOTIKA 2022 v Lysé nad Labem.

Klubovky se zúčastnilo 11 našich členů. Výstavní zebřičky byly posouzeny rozhodčími z Rakouska.

Je pravda, že počet vystavených zebřiček byl nižší, než v dřívějších dobách. Je to ale vyváženo opravdu vysokou kvalitou a vyrovnaností vystavených jedinců. Což potvrdil i posuzovatel Christian Wallner, který navštívil i loňskou klubovku. Kvalita je samozřejmě dána i jedinci, které vystavují nečlenové klubu. V celkovém hodnocení skupiny drobných exotů pak zvítězila zebřička – hnědý samec Jirky Švadlenky a třetí byl světlehřbetý šedý samec Jiřího Hadraby. Toto jen potvrzuje výše napsané.

Celkovým vítězem byl Jirka Švadlenka, který měl nejlepší zebřičku výstavy a Mistra klubu. Jednalo se o hnědého samce. Nejlepší protějšek měl Petr Hráček a to černolící šedou samičku. Nejlepším nováčkem byl vyhlášen Jirka Michna a cenu za nejzajímavější kombinaci získal Jirka Hadraba.

Otevřené mistrovství ČR 2022

Soutěž je vyhlášená pro všechny bez rozdílů státní nebo klubové příslušnosti s vlastními odchovy kroužkovanými kroužky předepsané velikosti. (další značení je nepřípustné). Platné i pro udělení titulu Mistr ČR.
Posuzuje se dle národních standardů. Posuzovatele deleguje KPEP ve spolupráci se Sborem posuzovatelů ČSCH.
Hlavní posuzovatelé pro rok 2022 pro zebřičky:
Wallner Christian, Rakousko

Garant kategorie F – drobné exotické ptactvo (vystavují se ročníky 2021 a 2022)
Milan Justel tel.: 723 683 651
Michal Vít tel: 731 917 298

V rámci skupiny FZE zebřiček proběhne i klubová výstava Klubu chovatelů zebřiček.
Uzávěrka přihlášek je 16.10.2022 do 24:00 hodin.
Chovatel dodá při přejímce i doklad o zdravotní způsobilosti. Stačí podepsané chovatelem, nikoliv razítko veterináře.

Termíny:

• Příjem ptáků 24.10. od 9 do 18 hodiny, v případě využití svozu pak dle harmonogramu svozu 23.10. - harmonogram svozu najdete v záložce Svoz a rozvoz přihlášených ptáků
  • Posouzení 25.10.
  • Výstava pro veřejnost 26. – 29.10. – 9-17 hodin, poslední den do 16 hodin.
  • Vyhlášení výsledků – 29.10. v 15:00
  • Ukončení a výdej ptactva – 29.10. v 16 hodin, rozvoz pak 30.10. opět dle harmonogramu

Více na https://www.vll.cz/otevrene-mistrovstvi-cr

Otevřené mistrovství ČR 2021 a mistrovství klubu chovatelů zebřiček

Členové našeho klubu se úspěšně zúčastnili II. otevřeného mistrovství ČR exotického ptactva v Lysé nad Labem. V rámci mistrovství ČR proběhlo mistrovství klubu chovatelů zebřiček. Gratulujeme vítězům. Děkujeme pořadatelům, posuzovatelům a všem, kteří s organizací výstavy pomáhali.

18. Klubová výstava - výsledky

Dašice 9.-10.11.2019

Výstavu posoudili p. Josef Piskora,p. Tomáš Osoba, p.Ing.Tomáš Trnobranský a p.Hans Jürgen Helm

V konkurenci 452 zebřiček od 32 chovatelů z Čech, Moravy a Slovenska

se Mistrem klubu KCHZ ČR stal př. Otakar Buldra za 0,1 černolící mramorová šedá.

17. Klubová výstava

10. - 11. 11. 2018 Dašice