4. Derby drobných exotů 2007 EBERSBACH / SASKO

Již podruhé jsem se zúčastnil v tomto červnovém termínu této výstavy, kterou pořádá místní organizace chovatelů drobných exotů. Této regionální výstavy v Sasku se zúčastnilo kolem 20 chovatelů zebřiček z regionu a také 6 členů našeho klubu.

 

Bylo vystaveno 122 zebřiček v poměrně široké škále barev a kreseb. Zebřičky posuzoval známý posuzovatel Hans Harting  predikátem. To znamená, že nebyly udělovány body, ale jen pořadí ptáků v jednotlivých třídách. Ptáci zde byly rozděleni do tříd podle pohlaví a stáří. Např. ve skupině šedých ptáků byly dvě třídy samců 2006 a 2007 a dvě třídy samic. Z vítězů tříd byl potom vybrán vítěz skupiny samců šedých a samic. Kvalita vystavených ptáků byla dost rozdílná a jen první a druhý pták ve skupině byl na solidní úrovni. Ale pro spoustu chovatelů je to takové první porovnání s konkurencí  v roce a vzhledem ke kvalitě posuzovatele i zjištění, jestli se jde tou správnou cestou zlepšení chovu.

Mimo to je to i hezký výlet, protože penzion Skalní mlýn, kde se výstava koná, je v krásném prostředí v podhůří Lužických hor.

A zde jsou výsledky vítězů jednotlivých skupin zebřiček:

1.0 šedá Vaněk Vít. KCHZČR
1.0 hnědá Richter Got. AZ
1.0 světlehřbetá Veselý Zd. KCHZČR
1.0 mramorová Ponížil Mir.  
1.0 domin. pastel Pekhart Mil. KCHZČR
0.1 šedá Vaněk Vít. KCHZČR
0.1 hnědá Helm H. J. AZ
0.1 světlehřbetá Grabovski H. VZE
0.1 mramorová Grabovski H. VZE
0.1 domin. pastel Pekhart Mil. KCHZČR
1.0 bílá Pekhart Mil. KCHZČR
1.0 straka Wolf Gerd AZ
1.0 vousatá Ponížil Mir.  
0.1 bílá Engelman R. AZ
0.1 hnědolící Böhme Sig. VZE
1.0 černoprsá Anton Udo AZ
1.0 isabela Anton Udo AZ
1.0 černolící Pekhart Mil. KCHZČR
1.0 oranžovoprsá Anton Udo AZ
0.1 černoprsá Engelman R. AZ
0.1 pinguin Pekhart Mil. KCHZČR
0.1 isabela Vančura Mil.  
0.1 oranžovoprsá Halada Jozef KCHZČR
0.1 chocholatá Vančura Mil.  

Ivan Hájek

Článek na iFauna zde.