Klub chovatelů zebřiček
České republiky

Členové klubu se sdružují zejména za účelem:

• výměny informací v chovu zebřiček s důrazem na standard
  • účasti na vlastních výstavách, ale i ostatních domácích i zahraničních
19. Derby drobných exotů

Výstava byla seřazená a posouzená podle skupin a tříd predikátem. Třídy ani skupiny se neslučovaly. Vítěz třídy a skupiny byl vyhlášen za podmínky, že obsahuje nejméně 7 ptáků od 3 vystavovatelů. Toto pravidlo bylo naplněné u výstavních tříd 1, 2, 3, 5, 19, 74, 76, 92, 98, 99, 100 a u všech skupin. Ve třídách bylo určeno pořadí 1, 2, 3, další se nevyhodnocovalo.

Očima výstavních zebřiček:

Celkem se zúčastnilo 114 ptáků, což je velmi slušný počet.  Z tohoto počtu vzniklo 18 tříd, z nichž naplnily podmínky pro vyhlášení vítěze skupiny pouze 5 výstavních tříd (šedá, hnědá, světlehřbetá šedá, mramorová šedá a černolící světlehřbetá šedá).

Poprvé byli na výstavě v ČR vystaveni ptáci v nové, zatím neuznané mutaci Charcoal. Tato mutace si světově získává na velké oblibě, jelikož se jedná o celkem líbivou barevnou mutaci. Na výstavě bylo vystaveno 5 zástupců této mutace v barvách světlehřbetá šedá, světlehřbetá hnědá a mramorová šedá od chovatele Daniela Tušly. Samec světlehřbeté šedé mutace získal cenu posuzovatele.

Výstavu posoudili predikátem:

Hans-Jürgen Helm (AG), Tomáš Osoba (ZE1), Josef Markytán (ZE2, RY), Tomáš Trnobranský (CH, PA, OS, MS)

• Vítěz výstavy: rýžovník šedý 1.0 přírodní chovatelka Veronika Šefrnová
  • Vítěz skupiny zebřička: 1.0 šedá, chovatel Jiří Hadraba
  • Vítěz skupiny chůvička: 1.0 tmavě hnědá, chovatel Tomáš Osoba
  • Vítěz skupiny rýžovník: 1.0 přírodní, chovatelka Veronika Šefrnová
  • Vítěz skupiny pásovník: 1.0 pásovník krátkooasý - přírodní, chovatel Roman Veselka
  • Vítěz skupiny amadina Gouldové: 1.0 přírodní - fialovoprsá - červenohlavá, chovatel Michal Vít
  • Vítěz skupiny ostatní: 0.1 astrild rákosní - červenozobý přírodní, chovatel Miloslav Jüstel

Petr Hráček