Ilustrační foto

Klub chovatelů zebřiček
České republiky

Chovatelé klubu se sdružují zejména za účelem :

• výměny informací v chovu zebřiček s důrazem na standard,
  • účasti na vlastních výstavách klubu, ale i ostatních domácích i zahraničních,

Podtitul

Naše a zahraniční výstavy zebřiček a burzy v roce 2019

Výstavy zebřiček

• Bavorská výstava- KARLSHULD – 1. 9. 2019
  • DZI – Mistrovství Německa – HAMM – 15. 9. 2019
  • HOLANDSKÁ VÝSTAVA - NZC-SHOW BEUSICHEM – 3. – 6.10. 2019
  • EXOTIKA LYSÁ NAD LABEM – 25.-29.10.2019     https://www.vll.cz/exotika
  • 18. KLUBOVÁ VÝSTAVA- DAŠICE – 9. – 10. 11. 2019
  • ITALSKÁ VÝSTAVA – REGGIO EMILIA – 22. - 24.11.2019
  • 66.AZ - BUNDESSCHAU  -  KASSEL  - 23 - 24.11.2019

Kvalita zebřiček na našich výstavách dle jejich ohodnocení posuzovatelem – Jiří Švadlenka

Při založení KCHZČR jsem byl začínajícím chovatelem výstavních zebřiček. Měl jsem to štěstí, že v mém okolí  bylo několik pokročilých chovatelů. Tím se mi nabízela možnost sehnat  do začátků svého chovu „něco lepšího“. S úsměvem dnes vzpomínám na to, co bylo tehdy míněno tím lepším. Většinou se jednalo o ptáky odchované po rodičích dovezených z burz v Německu a prakticky každý nově dovezený pták byl zlepšovatel chovu.

Důležité upozornění pro všechny “zebřičkáře”

V osmileté historii Klub chovatelů zebřiček České republiky z.s. nastává zásadní změna, kterou považuji za nutné sdělit všem, kteří se zabývají sportovním chovem výstavních zebřiček , ale i ostatním, kteří se naší výstavy zúčastnili pouze jako návštěvníci, nebo se k tomu, že se na tuto akci podívají teprve chystají. Skutečnost, že se všechny výstavy uskutečnily v prostorách firmy Plemko, sídlící v bývalém areálu císařského hřebčína v Nemošicích u Pardubic, vedla dokonce k tomu, že se KCHZ ČR začalo říkat Nemošický. Tato podle nás velmi plodná a chovu výstavních zebřiček výrazně prospívající období je však minulostí.

Klub chovatelů zebřiček České republiky