7. Klubová výstava

18. - 19. 10. 2008 Nemošice

Tak se rok sešel s rokem a máme tu další klubovou výstavu zebřiček, která se konala třetí víkend v říjnu. Někomu tento termín připadal nezvyklý, protože jsme ji vždy pořádali v listopadu. Ale o posunutí termínu na říjen nás požádali přátelé z výstavy Ptačí svět, kteří měli pevný termín potvrzený od Výstaviště v Lysé n. L. Jako již tradičně se konala v útulném prostředí fy Plemko s.r.o. v Nemošicích u Pardubic.

Této, již sedmé klubové výstavy se zúčastnilo 22 chovatelů z České republiky a Slovenska. Co do počtu a kvality vystavovaných zeber zatím taková výstava v Česku nebyla. Bylo vystaveno 19 párů, 4 kolekce a 243 jednotlivců v 18 třídách.

V kolekcích zvítězila kolekce samic šedých strak přítele Polehni a z párů byl nejlepší pastelový skořicový př. Pekharta.

V jednotlivcích, kteří byli hodnoceni podle pořadí a jejich kvalita byla slovně vyjádřena predikátem, zvítězil skořicový samec př. Hájka a běloprsá samice př. Jindry.

Poprvé naši výstavu posuzovali rozhodčí z Holandska. Podle jejich slov měla výstava velmi dobrou úroveň a někteří ptáci mají parametry evropské špičky. Co se týká jednotlivých tříd, velmi silně byla obsazena již tradičně skořicová a také nově i mramorová. Tato líbivá mutace je na velkém vzestupu a každý rok se její počet zvyšuje.

Proti předchozím výstavám se také určitou kvalitou i počtem ptáků prezentovali chovatelé s mutací bělobřichou, černolící a izabelovou. U chovatelů těchto mutací je vidět každý rok velké zlepšení jak ve velikosti, tak i v barvě a kresbě.

Věřím, že tento trend bude dále pokračovat a již se těšíme na příští výstavu.