Ostatní

67. Mistrovství světa C.O.M. – Zwolle 2019

Vážení přátelé, začátkem roku proběhlo v Holandském Zwolle 67. Mistrovství světa C.O.M. Je to pro nás zebřičkáře historický ročník, neboť poprvé v dějinách ČR tam prezentoval svůj chov zebřiček a neofém člen našeho klubu Martin Papač. Snažíme se zjistit, zda se na mistrovství světa, které se konalo v roce 1980 v Olomouci nezúčastnil se zebřičkami někdo od nás. Pokud zjistíme dopíši.

Nicméně jsme v té době byli ČSSR a KCHZ neexistoval. Takže Martin Papač je skutečně prvním Čechem na mistrovství světa se zebřičkami. A protože se jedná o akci, které se asi jen tak nezúčastníme, požádal jsem ho o krátký článek o této události. Její průběh od předání ptáků, po problémy s uznáním kroužků…..až po konečný ceremoniál a vrácení svých svěřenců domů. Jakmile od Martina dostanu jeho příspěvek, vložím. Máme i proto obrovské množství fotografií, které tam Martin udělal. 

Tento ročník je také rokem s největší účastí Českých chovatelů na mistrovství světa. Celkem svůj chov prezentovalo 9 našich chovatelů, kteří dovezli celkem 37 medailí. Z tohoto počtu 30 medailí náleží p. Ladislavu Grodovi, který si dosud ze šampionátů C.O.M. dovezl celkem 360 medailí. Obrovský respekt za jeho chovatelské úspěchy a zkušenosti. Nicméně všem zúčastněným patří naše poděkování za reprezentaci našeho chovatelství ve světě. Děkujeme. Martinovi výsledky na jeho prvním mistrovství světa jsou fantastické. Zebřičky mu medaili zatím nepřinesly, ale s bodovým rozsahem 88 – 91 bodů skvělý výsledek. Martin ovšem chová i neofémy modrohlavé a tam kvalitu svého chovu zúročil a Martin Papač se stal dvojnásobným mistrem světa plus jedna bronzová medaile. Je to obrovský úspěch, ke kterému mu gratulujeme. Hodně štěstí v dalším ročníku.

Za KCHZ Buldra Otakar

Katalog výstavy

Foto z výstavy

 

}

Video z výstavy

Výstavní plocha

Posuzování ptáků

Skládání klecí

Vystavené zebřičky

 Klub chovatelů zebřiček České republiky