DERBY DROBNÝCH EXOTŮ

Rád bych se ohlédl za uplynulým víkendem. Konala se totiž již tradiční a tento rok první výstava, jak jinak než v Nymburku. Probíhal již 20. ročník této povedené výstavy. Píši úmyslné povedené, jelikož byl oproti loňským ročníkům hojně zastoupený jak počtem ptáků, tak počtem zemí.

Celkový počet všech ptáků na této výstavě byl 378 ptáků, účastnilo se 39 chovatelů ze 4 zemí.

Jsme ale na webu chovatelů zebřiček, tak se zaměřím opět na ně.

Celkový počet zebřiček byl 181 kousků, od 18 chovatelů, ze 4 zemí. (Česko, Slovensko, Polsko a Rakousko).

Měl jsem tu čest, spolu s Josefem Markytánem, tuto výstavu posuzovat.

20. Derby drobných exotů 2020 Nymburk

Výstavní a veterinární podmínky

Výstavní podmínky

otevřené Derby drobných exotů, pořádané ve spolupráci klubů KPEP, AG Klub a KCHZČR, se uskuteční v sobotu 8. června 2024 v Nymburku, v Moštárně, Tyršova 2/17.

• Výstava bude jednodenní.
  • Příjem ptáků na výstavu je od 7.30 do 9.30 hod.
  • Posuzování ptáků od 10.00 do 13.30 hod.
  • Pro veřejnost bude výstava otevřená od 13.30 hod.
  • Vyhlášení vítězů v 15.30 hod.
  • Ukončení výstavy v 16.00 hod.
  • Budeme rádi za pomoc s úklidem

Jedná se o otevřenou soutěžní výstavu pro širokou chovatelskou veřejnost (bez rozdílu státní nebo klubové příslušnosti), kde jedinou podmínkou k účasti je přihlásit vlastní, řádně okroužkované, odchovy.

Soutěž je vypsaná dle výstavních tříd pro skupiny:

• zebřičky (ZE),
  • chůvičky (CH),
  • rýžovníci (RY),
  • pásovníci (PA),
  • amadiny Gouldové (AG),
  • ostatní astrildovití ptáci a holoubci (OS).

Je možné vystavit ptáky ročníků 2023 a 2024.

Výstavní klece, krmítko a napáječku připraví pořadatel. Krmivo si dodá vystavovatel.

Poplatek za jednoho ptáka je 60 Kč. Členové KPEP 45 Kč.

Přihlašování probíhá přes systém Birdifly, případně přes email na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., informace a manuál je k dispozici na stránkách www.kpep.cz, www.agklub.cz, www.zebricky-klub.cz nebo neváhejte kontaktovat podporu přes Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Uzávěrka přihlášek je 3. června 2024 v 23:59.

Papírovou přihlášku, vytištěnou a podepsanou, odevzdáte při příjmu (lze vytisknout po odeslání přes systém).

Posuzování ptáků proběhne predikátem, oceněni kokardou budou první tři ptáci ve třídě (alespoň 7 ptáků od 3 chovatelů). Druhé a třetí místo ve skupině bude oceněno kokardou, vítěz skupiny a vítěz výstavy bude oceněn kokardou i pohárem (vše alespoň 7 ptáků od 3 chovatelů). Na výstavě bude pokračováno v bodovém hodnocení úspěšnosti chovatelů jako v předchozích ročnících.

Katalog bude zveřejněn v elektronické podobě v rámci systému Birdifly – zdarma. V omezeném množství bude k dispozici vytištěný na výstavě, přednostně pro vystavovatele.

Vystavovatelům bude umožněná výměna nebo drobný prodej vlastních ptáků v bodovacích klecích maximálně po 4 kusech v závislosti na velikosti daného druhu.

Veterinární podmínky

Garantuji, že jsou přihlášeni a budou dodáni pouze zdraví ptáci bez žádných příznaků nemoci. Za tuto skutečnost se jako majitel přihlašovaných anebo dodaných ptáků zaručuji a při případném nedodržení souhlasím s možným postihem.

Výstava ZO Stránčice 2023

Stránčice
9. a 10. 9.2023

Jako již obvykle každý rok, tak i letos proběhla výstava bodovaného ptactva ve Stránčicích. Na výstavě bylo možné vidět expozici hospodářských zvířat a bažantů.

Letos měla výstava slabší účast, zúčastnilo se celkem 54 zebřiček, 6 holoubků diamantových a 25 drobných exotů.

Výstavu posoudili posuzovatelé Tomáš Trnobranský a Petr Hráček.

Celou výstavu s bodovanýma zebřičkama vyhrál člen klubu chovatelů zebřiček Daniel Tušla se světlehřbetým černolícím samcem a stejný chovatel uspěl i s nejlepší samicí výstavy šedou černoprsou.

Celá výstava má bohužel smutnou tečku. Týden po výstavě nás opustil jeden z organizátorů a dlouholetý člen Klubu chovatelů zebřiček Josef Čistý. Pevně věřím, že jeho celoživotní dílo v oblasti chovatelství se ponese dál.

Petr Hráček

Derby drobných exotů 2022

Nymburk 11.6.2022

Výstava byla seřazená a posouzená podle skupin a tříd predikátem. Třídy ani skupiny se neslučovaly. Vitěz třídy a skupiny byl vyhlášen za podmínky, že obsahuje nejméně 7 ptáků od 3 vystavovatelů. Toto pravidlo bylo naplněné u VT 1, 2, 3, 5, 101, 122, 149, 150, 151, 152, 153, 154. Ve třídách bylo určeno pořadí 1, 2, 3., další se nevyhodnocovalo.

Výstavu posoudili predikátem:

• Hans-Jürgen Helm (AG2+RY), Petr Hráček (ZE1), Tomáš Osoba (AG1,ZE2), Josef Markytán (CH, PA, AG3, OST), Tomáš Trnobranský (AG2)

Vítěz výstavy:

Bodovaná výstava zebřiček a andulek, Stránčice 2021

11. – 12. Září 2021

17. Derby drobných exotů 2021 Nymburk

otevřené Derby drobných exotů pořádané ve spolupráci KPEP, AG Klub a KCHZČR, se uskutečnilo za rekordní účasti chovatelů i ptáků v sobotu 12. června v Nymburku v Moštárně.

Vítězem Derby se stal rýžovník šedý chovatele MIlana Vančury

Skupinu zebřiček vyhrál 1,0 zebřička hnědá chovatel Jiří Švadlenka

Gratulujeme!

Stránčice 2020

Ve dnech 12.-13.9.2020 proběhla ve Stránčicích výstava exotického ptactva, holubů a drůbeže s expozicí bažantů spojená s bodovanou soutěží andulek.

Díky iniciativě, obětavosti a odvedené práci př.J.ČISTÉHO při organizaci a celém průběhu i bodovaná soutěž zebřiček, kterou svoji účastí podpořilo i devět členů KCHZČR.

Otevřené mistrovství ČR 2020

Soutěž je vyhlášená pro všechny chovatele bez rozdílu klubové nebo státní příslušnosti

více zde

16. Derby drobných exotů 2020 Nymburk

otevřené Derby drobných exotů pořádané ve spolupráci KPEP, AG Klub a KCHZČR, se uskutečnilo za rekordní účasti chovatelů i ptáků v sobotu 13. června v Nymburku v Moštárně.

Vítězem Derby se stal 1,0 zebřička hnědá chovatel Jiří Švadlenka

Gratulujeme!