20. Derby drobných exotů 2020 Nymburk

20. Derby drobných exotů 2020 Nymburk

Výstavní a veterinární podmínky

Výstavní podmínky

otevřené Derby drobných exotů, pořádané ve spolupráci klubů KPEP, AG Klub a KCHZČR, se uskuteční v sobotu 8. června 2024 v Nymburku, v Moštárně, Tyršova 2/17.

• Výstava bude jednodenní.
  • Příjem ptáků na výstavu je od 7.30 do 9.30 hod.
  • Posuzování ptáků od 10.00 do 13.30 hod.
  • Pro veřejnost bude výstava otevřená od 13.30 hod.
  • Vyhlášení vítězů v 15.30 hod.
  • Ukončení výstavy v 16.00 hod.
  • Budeme rádi za pomoc s úklidem

Jedná se o otevřenou soutěžní výstavu pro širokou chovatelskou veřejnost (bez rozdílu státní nebo klubové příslušnosti), kde jedinou podmínkou k účasti je přihlásit vlastní, řádně okroužkované, odchovy.

Soutěž je vypsaná dle výstavních tříd pro skupiny:

• zebřičky (ZE),
  • chůvičky (CH),
  • rýžovníci (RY),
  • pásovníci (PA),
  • amadiny Gouldové (AG),
  • ostatní astrildovití ptáci a holoubci (OS).

Je možné vystavit ptáky ročníků 2023 a 2024.

Výstavní klece, krmítko a napáječku připraví pořadatel. Krmivo si dodá vystavovatel.

Poplatek za jednoho ptáka je 60 Kč. Členové KPEP 45 Kč.

Přihlašování probíhá přes systém Birdifly, případně přes email na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., informace a manuál je k dispozici na stránkách www.kpep.cz, www.agklub.cz, www.zebricky-klub.cz nebo neváhejte kontaktovat podporu přes Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Uzávěrka přihlášek je 3. června 2024 v 23:59.

Papírovou přihlášku, vytištěnou a podepsanou, odevzdáte při příjmu (lze vytisknout po odeslání přes systém).

Posuzování ptáků proběhne predikátem, oceněni kokardou budou první tři ptáci ve třídě (alespoň 7 ptáků od 3 chovatelů). Druhé a třetí místo ve skupině bude oceněno kokardou, vítěz skupiny a vítěz výstavy bude oceněn kokardou i pohárem (vše alespoň 7 ptáků od 3 chovatelů). Na výstavě bude pokračováno v bodovém hodnocení úspěšnosti chovatelů jako v předchozích ročnících.

Katalog bude zveřejněn v elektronické podobě v rámci systému Birdifly – zdarma. V omezeném množství bude k dispozici vytištěný na výstavě, přednostně pro vystavovatele.

Vystavovatelům bude umožněná výměna nebo drobný prodej vlastních ptáků v bodovacích klecích maximálně po 4 kusech v závislosti na velikosti daného druhu.

Veterinární podmínky

Garantuji, že jsou přihlášeni a budou dodáni pouze zdraví ptáci bez žádných příznaků nemoci. Za tuto skutečnost se jako majitel přihlašovaných anebo dodaných ptáků zaručuji a při případném nedodržení souhlasím s možným postihem.