Ostatní

DERBY DROBNÝCH EXOTŮ
Featured

DERBY DROBNÝCH EXOTŮ

Rád bych se ohlédl za uplynulým víkendem. Konala se totiž již tradiční a tento rok první výstava, jak jinak než v Nymburku. Probíhal již 20. ročník této povedené výstavy. Píši úmyslné povedené, jelikož byl oproti loňským ročníkům hojně zastoupený jak počtem ptáků, tak počtem zemí.

Celkový počet všech ptáků na této výstavě byl 378 ptáků, účastnilo se 39 chovatelů ze 4 zemí.

Jsme ale na webu chovatelů zebřiček, tak se zaměřím opět na ně.

Celkový počet zebřiček byl 181 kousků, od 18 chovatelů, ze 4 zemí. (Česko, Slovensko, Polsko a Rakousko).

Měl jsem tu čest, spolu s Josefem Markytánem, tuto výstavu posuzovat.

Musím říct že kvalita šedých a skořicových ptáků byla obdivuhodná a hodně jsem se zapotil. Zde již rozhodoval každý detail. Ba naopak u světlehřbetých šedých jsem měl pocit, že kvalita trochu pokulhávala, možná je to dané tím že ptáci byli mladí a na podzim se předvedou v lepší formě.

Co stojí za zmínku, tak velký počet nové mutace Charcoal. Na minulých výstavách se objevilo pár kousků, ale letos už tato mutace byla zastoupena v mnoha barevných kombinacích. Jako perličku chci vyzvednou takové barvy jako mramorová šedá v černolící kombinaci nebo světlehřbetá hnědá. Tito ptáci vynikají výborným typem a opeřením, jelikož jejich předci májí původ v Bahrajnu, a je to tam jistě vidět. Neskutečně rychle se posouvá i barva a kresba této mutace, takže se máme na dalších výstavách na co těšit.

Nakonec se po velkém boji stala vítězkou zebřiček šedá samička od chovatele Tomáše Strachoty.

Všem vítězů ještě jednou gratuluji a budu se těšit na našich dalších akcích, které nás čekají.

d2

 Klub chovatelů zebřiček České republiky